Lietuvių English

Projektas „Sužadėtinių rengimas santuokai, šeiminių ir tėvystės gebėjimų ugdymas – kelias į savarankišką ir gyvybingą šeimą“

Socialinės apsaugos ir darbo ministerijos finansuotas projektas „Sužadėtinių rengimas santuokai, šeiminių ir tėvystės gebėjimų ugdymas – kelias į savarankišką ir gyvybingą šeimą“ baigėsi. Daugumoje jis vyko taip, kaip buvo suplanuota. Projekto metu penkiose projekte dalyvavusiose vyskupijose viso santuokai buvo parengta 1300 sužadėtinių.

Panevėžio vyskupijoje labai populiari „Kūdikio laukiančios šeimos mokyklėlė“. Tai paskaitų ciklas apie nėštumo, gimdymo ypatumus, vyrų dalyvavimą gimdyme, naujagimio priežiūrą, žindymo paslaptis bei pasirengimą krikštui. Šioje mokyklėlėje dalyvavo 86 besilaukiantys sutuoktiniai.

Lietuvos šeimos centras vykdo savaitgalio renginius sutuoktiniams „Sutuoktinių susitikimai“. Čia sutuoktiniai gilina tarpusavio dialogą, tobulina bendravimo įgūdžius. Projekto metu vyko  savaitgalius vedančių šeimų stovykla, pamatinis savaitgalis poroms  ir pagilinantis savaitgalis „Gera žinia apie dialogą“ animatorių poroms. Šiuose renginiuose dalyvavo 94 žmonės. DVD programa sutuoktiniams „Santuokos kursas“ vyko Vilkaviškio ir Telšių vyskupijose. Ši programa taip pat skirta tarpusavio bendrystės ugdymui poroje. Programoje dalyvavo 52 sutuoktiniai. Marijampolėje vykusioje konferencijoje „Šeimos krizės – kas padeda išsaugoti šeimą“ dalyvavo 57 dalyviai.

Kretingos parapijos šeimos centre, Marijampolėje bei Alytuje vyko DVD „Kursas tėvams, auginantiems paauglius“. Kurso metu pirmiausia žiūrima DVD medžiaga, po to dirbama su pratybų sąsiuviniais poroje arba mažose grupelėse. Kretingoje kursų populiarumas buvo neįtikėtinas. Čia susirinko net 91 dalyvis. Šiauliuose taip pat vyko mokymai tėvams. Viso kursuose tėvams dalyvavo 126 žmonės.

Kretingoje labai populiari išsiskyrusiųjų grupė „Per dykumą“. Ji vyksta dviem pakopomis: pradžioje meno terapijos grupė, o vėliau – tęstinė savipagalbos grupė, kurioje dalyvauja ir vaikai. Projekto metu šiose programose dalyvavo 33 išsiskyrusieji. Ši programa tęsis ir 2016 m. ir baigsis stovykla Kėkštų jaunimo sodyboje.

Projekto metu įvyko 15 skirtingų veiklų ar renginių. Įvyko 1149 susitikimai, kuriuose dalyvavo 1759 dalyviai. Projekte dalyvavo 1300 sužadėtinių, 150 šeimų ir 49 pavieniai asmenys.

Dėkojame už galimybę vykdyti projektus, susijusius su sužadėtinių, sutuoktinių ir tėvų ugdymu, nes šeima yra ir visada bus mūsų ir bet kurios visuomenės pamatas.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Galite naudoti šias HTML žymas ir atributus: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>