Lietuvių English

Pasaulinio šeimų susitikimo 2018 temos žinia

Pasaulinio šeimų susitikimo 2018 žinia

„Šeimos evangelija – džiaugsmas pasauliui“

PSS18_gospel 

 Kiekvienam Pasaulio šeimų susitikimui temą parenka popiežius. Parinkdamas temą IX Šeimų susitikimui – Šeimos evangelija – džiaugsmas pasauliui – popiežius Pranciškus kviečia apmąstyti temą, kuri buvo pagrindinė neseniai praėjusiuose Sinoduose ir vyravo popiežiaus posinodiniame apaštališkajame paraginime Amoris leatitia: Apie meilę šeimoje.

„Bažnyčia ir šeimos evangelija“ buvo raktinė tema Parengiamajame dokumente III ekstraordinarinei Vyskupų asamblėjai, vykusiai 2014 m. spalį. Šis dokumentas buvo beprecedentinė viso pasaulio Bažnyčios tikinčiųjų konsultacija. Kadangi dokumento rengėjai nepateikia posakio „Šeimos evangelija“ tikslaus apibrėžimo, jis perteikia mažiausiai tris mintis, kaip ši santykinai nauja frazė Bažnyčios tradicijoje turi būti suprasta:

  • Šeima, kylanti iš vyro ir moters santuokos, nuo pat pradžių yra Dievo plano dalis. Todėl šeimos „Geroji naujiena“ yra neatskiriama (nepakeičiama) dalis džiaugsmingos Evangelijos žinios, kurią skelbia Bažnyčia.
  • Šeima yra pagrindinis įrankis jos pačios narių evangelizacijai. Kaip pirmoji tikėjimo ir meilės mokykla, krikščioniška šeima dažnai yra ta vieta, kur mes pirmą kartą atpažįstame Jėzų ir Jo meilę.
  • Šeima skelbia Evangeliją pasauliui. Krikščioniška šeima, liudydama Jėzaus gyvenimą ir meilę, yra pagrindinis evangelizacijos pasauliui įrankis.
  • Kaip popiežius Pranciškus rašo pradėdamas Amoris leatitia: „krikščioniškasis skelbimas apie šeimą išties yra geroji naujiena“ (AL, 1). Krikščioniškas skelbimas apie šeimą yra nepakeičiama Evangelijos – „Gerosios Naujienos“ dalis. Dievo planas šeimai, atskleistas Šventajame Rašte nuo pat pradžių, yra džiaugsmas pasauliui!

Pasaulio šeimų susitikimas 2018 bandys atskleisti temos Šeimos Evangelija: džiaugsmas pasauliui kiekvieną iš aprašytų aspektų ir ką tai reiškia šiandien šeimai ir Bažnyčiai.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Galite naudoti šias HTML žymas ir atributus: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>