Lietuvių English

Pasaulinio Šeimų susitikimo 2018 logotipo reikšmė

Pasaulinio Šeimų susitikimo 2018 logotipo reikšmė

PSS_logo

Logotipo širdis

Logotipo širdyje yra šeima. Skirtingo amžiaus ir skirtingų vaidmenų šeimos nariai keliauja kartu bendrystėje ir meilėje, padėdami vieni kitiems gyvenimo kelionėje. Nė vienas nėra atskirtas, nė vienas nėra paliktas užnugaryje. Poros, vyresnieji, netekėję, nevedę, našliai, pašvęstieji, dvasininkai, vaikai – visi yra svarbūs mūsų šeimų nariai ir visi yra kviečiami dalyvauti Pasaulio šeimų susitikime 2018.

 Tarptautinis ir ekologinis įvykis

Pasaulio žemėlapis nurodo, kad šeimos Airijoje susirinks iš viso pasaulio, todėl tai išties bus tarptautinis įvykis. Nors žemynus matome tarsi akimirką, jie reprezentuoja visą pasaulį: bendrus namus visoms šeimoms, kuriuos mums patikėjo Dievas. Enciklikoje Laudato si‘ popiežius Pranciškus mums primena, kad šeimos turi gyvybiškai svarbų vaidmenį rūpintis mūsų bendrais namais. Popiežius primena, kad šv. Pranciškus Asyžietis apibūdina mūsų žemę kaip apkabinančią motiną ar seserį, su kuria dalijamės savo egzistencija: „Būk pagarbintas, mano Viešpatie, per sesę Žemę, mūsų motiną, kuri maitina, valdo, brandina įvairius vaisius, gėles spalvingas ir žolę“ (Laudato si‘, 1). Pasaulio šeimų susitikimas Dubline, Airijoje, ieškos būdų, kaip šeima, pirmieji mūsų namai, gali padėti rūpintis bendraisiais namais.

Bažnyčia -–šeimų šeima

Raudonas pusapskritimis su kryžiumi viršuje atkartoja logotipą Dublino arkivyskupijos, kuri yra priimanti vyskupija Pasaulio šeimų susitikime 2018. Parodydamas Dievo meilę, tekančią iš kryžiaus ir apglėbiančią visas pasaulio šeimas, pusapskritimis su kryžiumi taip pat atspindi Bažnyčios „kupolą“, „šeimų šeimą, nuolatos praturtinamą visų namų Bažnyčių gyvenimo“ (Amoris leatitia 87). Logotipe, kaip ir realiame gyvenime, Bažnyčia apglėbia šeimą, saugo šeimą ir ją palaiko. Kai mūsų šeimos stipresnės, visuomenė ir Bažnyčia tampa stipresnės.

 Kryžius

Kryžius yra pasiaukojančios, save dovanojančios Jėzaus meilės simbolis. Pasiaukojanti meilė taip pat yra pačioje santuokos ir šeimos gyvenimo širdyje. Iš kryžiaus išeinantys spinduliai atspindi Šventosios Dvasios malonę, tekančią iš kryžiaus ir vienijančią mūsų šeimas meilėje. Per Šventąją Dvasią Jėzus apsigyvena mūsų šeimose, teikia mums stiprybės nešti savus kryžius ir sekti Juo.

Kryžiaus panaudojimas logotipe taip pat simbolizuoja Airijos krikščionių šaknis ir istoriją. Šis kryžius, daugelio žinomas kaip „Popiežiaus kryžius“, stovi Fenikso parke (Phoenix park), Dubline. Tai vienas didžiausių miesto parkų Europoje, kuriame 1979 m. daugiau nei milijonas katalikų buvo susirinkę kita didžia proga: sutikti, išgirsti ir melstis kartu su šv. Jonu Pauliumi II, kurio iniciatyva vyksta Pasaulio šeimų susitikimai.

Kristus yra tas, kuris surenka, sukviečia mus ir vėl būti kartu Pasaulio šeimų susitikime Dubline 2018 m..

Švenčiausioji Trejybė

Posinodiniame apaštališkajame paraginime Amoris letitia popiežius Pranciškus kelis kartus kalba apie santuoką ir šeimą kaip „gyvą ikoną“, ypatingą Trejybės atspindį (Amoris leatitia 11, 121, 161, 314, 324). Kaip šeima per santuoką susijungia abipusiame savęs dovanojime, bendrystėje ir meilėje, taip ji atspindi Švč. Trejybės slėpinį ir panardina save „slėpinyje, iš kurio kyla bet kuri meilė“ (Amoris leatitia 63).

Trijų spiralių sūkurys logotipe paimtas iš senovės Keltų kultūros vaizdinių, kad atspindėtų šią tiesą. Šios trigubos spiralės randamos ant senovinių akmenų ir paminklų Airijoje. Kai krikščionybė atkeliavo į Airiją, triguba spiralė (triskele, triskelion), kartu su labiau žinomu trilapiu dobilu, pradėta naudoti kaip Švč. Trejybės simbolis. Šv. Patrikas trilapį dobilą naudojo aiškindamas Švč. Trejybės slėpinį: Tėvo, Sūnaus ir Šventosios Dvasios vienybę, kaip vieną šeimą: vienas Dievas trijuose dieviškuose asmenyse tobuloje meilės bendrystėje.

 Vieta ir laikas

Logotipe taip pat matome datą ir vietą, parinktą popiežiaus Pranciškaus vyksiančiam Pasaulio šeimų susitikimui: Dublinas, Airija, 21–26 rugpjūtis 2018. Didis džiaugsmas ir atsakomybė mums Airijoje priimti šį įvykį. Logotipas apima ir tiesioginį kvietimą šeimoms bei pavieniams asmenims iš viso pasaulio atvyki ir prisijungti prie šio įvykio.

Pasaulinio šeimų susitikimo 2018 logotipas buvo sukurtas Ronan Lynch, padedant fondui Aid to the Church in Need (Airija).

http://www.worldmeeting2018.ie/en/About/About-our-Logo

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Galite naudoti šias HTML žymas ir atributus: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>