Lietuvių English

Negimusio kūdikio dienai (lapkričio 23 d.) paminėti skirti renginiai

1955 m. lapkričio 23 d. Lietuvoje ministro įsakymu buvo įteisinti abortai. Dėl šio sprendimo ir nuolatinės propagandos, jog negimęs vaikas nėra žmogus ir dėl žinių apie pagalbą patiriančioms krizinį nėštumą stokos, tūkstančiai moterų pasirinko abortą.

 

Negimusio kūdikio dienai paminėti skirti renginiai

 

Kaišiadorių vyskupijoje:

Kaišiadorių dekanate

Lapkričio 20 d. kviečia melstis  už  negimusios gyvybės išsaugojimą ir kūdikio netektį patyrusias šeimas.

9.30 iki 18 val. Šv. Sakramento adoracija Kaišiadorių Katedroje

18 val. šv. Mišios

18.45 val. išeiname su žvakutėmis į savivaldybės aikštę, tyloje meldžiamės už negimusius kūdikius ir negimusios gyvybės išsaugojimą.

19 val. sudedame žvakutes prie Teofilio Matulionio paminklo.

Širvintų dekanate

Negimusio kūdikio diena bus minima lapkričio 21 d.

18.00   šv. Mišios

19.00   žiburių procesijos eisena per Jaunimo sodą, pro ligoninę, vėl Jaunimo sodą į šventorių (eisime kryžiaus kelią, skirtą  Negimusio kūdikio dienai).

19.30   uždegsime žibintą prie Kryžiaus „prisikeliantiems“.

Molėtų, Merkinės, Birštono, Alytaus, Elektrėnų dekanatuose  Lapkričio 23 d. bus švenčiama šeimos metų  užbaigimas ir taip pat šv. Mišių metu minima Negimusio kūdikio diena.

 

Kauno arkivyskupijoje:

Lapkričio 22 d., šeštadienį Švč. Mergelės Marijos Ėmimo į dangų (Vytauto Didžiojo) bažnyčioje:

16 val. Švč. Sakramento adoracija.

16.30 val. Rožinis už negimusius kūdikius.

18 val. šv. Mišios už negimusius kūdikius ir jų netektį išgyvenančius tėvus.

Pamaldoms vadovaus bažnyčios rektorius teol. lic. Kęstutis Rugevičius.

 

Lapkričio 21-23 d. Pranciškonų svečių namuose „Domus Pacis“ vyks „Rachelės vynuogyno“ rekolekcijos patyrusiems kūdikio netektį dėl aborto ar persileidimo.

Išgyvenę netekties skausmą ir ieškantys  pagalbos gali kreiptis į Kauno arkivyskupijos Šeimos centrą: tel. (8 37) 321122; el.p.: laukimas@lcn.

 

Panevėžio vyskupijoje:

Panevėžio dekanate

Šv. apaštalų Petro ir Povilo bažnyčioje lapkričio 23 d. 18 val. per  Šv. Mišias  bus meldžiamasi už parapijos šeimas, kurios yra netekę savo kūdikių, prašant joms stiprybės ir Dievo malonės. Po Šv. Mišių jaunimas ir visi susirinkusieji kviečiami šventoriuje uždegti žvakutes prie paminklo Negimusiam kūdikiui.

Biržų dekanate

Šv. Jono Krikštytojo bažnyčioje lapkričio 23 d. 18 val. Šv. Mišiose bus meldžiamasi už šeimas, kurios  kažkada yra netekę  negimusių kūdikių, prašant joms stiprybės ir Dievo malonės. 17.30 val. vyks Adoracija.  Po Šv. Mišių vargonų ir giesmių fone – pamąstymai apie gyvenimą kartu, žvakučių uždegimas.

Kupiškio dekanate

Lapkričio 23 d. 18 val. bus aukojamos Šv. Mišios Kupiškio Kristaus Žengimo į dangų bažnyčioje. Ši diena bus prisimenama ir kitose sekmadienio mišiose, bažnyčioje degs žvakutės.

 

Telšių vyskupijoje:

Klaipėdos dekanate

2013 metais Klaipėdoje teisės gyventi neteko 615 vaikų. Siekiant atkreipti dėmesį į šią skaudžią visuomenės problemą kviečiame ne tik uždegti žvakutę pagerbiant tuos, kuriems nebuvo leista gimti, tačiau ir pamąstyti apie asmenišką pagalbą savo artimoje aplinkoje toms, kurios patiria krizinį nėštumą.

Lapkričio 22 d. 17 val. Akcija „Už Gyvybę“ Klaipėdos Skulptūrų parke prie skulptūros ŠEIMA.

Skuodo dekanate

Lapkričio 23 dieną, 9 val. bus aukojamos šv. Mišios ta intencija.

Šilutės dekanate

Lapkričio 20 d. Šv. Mišios ir  šeimų susitikimas su ŠC psichologe Diana Liukaitiene bei akušere Nora Arlauskiene. Diskusijos gyvybės išsaugojimo tema.

Telšių dekanate

negimusio kudikio dienai_a3

 

Vilkaviškio vyskupijoje:

Marijampolės dekanate

Basanavičiaus aikštėje lapkričio 23 d. 19 val. rengiama žvakelių akcija negimusiems prisiminti kaip „Renkuosi gyvybę“ tęsinys (ši vyko kituose dekanatuose).

 

 

 

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Galite naudoti šias HTML žymas ir atributus: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>